Lekcje śpiewu dla początkujących

spiewanie

Któż nie zna słów słynnej piosenki, która mówi o tym kto może śpiewać?

"Śpiewać każdy może,
trochę lepiej, lub trochę gorzej,
ale nie oto chodzi,
jak co komu wychodzi..."

Ile razy to ktoś śpiewa pod prysznicem lub przygotowując się do pracy lub robiąc najprostsze czynności domowe? Chyba każdemu zdarzył się taki moment w życiu. Niektórzy robią to ot tak sobie bo taka już natura ludzka. Ale są też tacy ludzie robią to dlatego ponieważ chcieliby robić to profesjonalnie w życiu.

Co robić jak marzy nam się kariera piosenkarska?

Trzeba robić wszystko żeby móc spełnić marzenie o wielkiej karierze i szkolić swój śpiew, swój głos aby być w tym coraz lepszym. Warto udać się do osób, które znają się na śpiewaniu, na muzyce, na gamach. Możemy w gazecie poszukać ogłoszeń osób, które uczą innych śpiewać. Szkoła muzyczna również może nam pomóc w tym temacie. Jeżeli mamy taką możliwość najlepiej udać się właśnie w takie miejsce. Tam znajdziemy najwięcej osób, które pomogą nam stawiać swoje pierwsze profesjonalne kroki w śpiewaniu. Możemy zapisać się lekcje śpiewu dla początkujących. Nikt bowiem nie urodził się profesjonalistą i nie ma co się wymądrzać, że już na samym początku wiemy wszystko w tej dziedzinie. Warto wysłuchać innych, bardziej profesjonalnych osób w szkole, które mają już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie. Nam może się wydawać, ze mamy głos jak z opery a podczas przesłuchania okaże się, że"słoń nam na ucho nadepnął". Jednak trzeba wykazać chęć nauki ale także pokory a myślę, że nauka śpiewania w szkole muzycznej będzie czymś dla nas.

Co daje nam nauka śpiewu?

śpiew

Przede wszystkim nowe możliwości. Nowe otwarcie na horyzonty. Może okazać się, ze świat muzyczny staje przed nami otworem i już za kilka lat będziemy słynnymi piosenkarzami. Najpierw jednak trzeba nauczyć się gam, nut, dźwięków jak je odczytywać. Musimy zapoznać się z instrumentami podstawowymi jak pianino. W końcu do muzyki, którą będą wytwarzać instrumenty będziemy śpiewać. Więc musimy nauczyć się ich brzmienia. Ale dużo musimy także zmienić w sobie. Sami musimy nauczyć się odpowiednich postaw, jak nauczyć się oddychać, jak musi pracować nasza przepona. Komuś może się wydawać, ze nauka lekcji śpiewu to błaha rzecz. W końcu co to za problem wydać z siebie parę dźwięków. Jednak musimy wiedzieć kiedy śpiewać głośniej kiedy troszkę ciszej. Niby nic a tak wiele rzeczy do zapamiętania.

Trzeba jednak umieć przyjmować na siebie te cenne wskazówki, które przekażą nam nasi nauczyciele i trenerzy. Dzięki temu lekcje śpiewu będą przynosiły skutek. A po jakimś czasie scena muzyczna stanie przed nami otworem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *