Nauka gry na fortepianie

gra na pianinie

Gra na instrumencie jest jednym z najciekawszych sposobów spędzania wolnego czasu. Jest to zajęcie twórcze i rozwijające. Dzięki dużej gamie instrumentów każdy znajdzie coś dla siebie. Początki nie wymagają niczego oprócz zapału i pozytywnej energii. Jednak niestety nie dotyczy to wszystkich instrumentów. Niektóre wymagają wielu lekcji pod okiem profesjonalisty, aby wyeliminować początkowe błędy i złe nawyki. Dotyczy to np. gry na fortepianie. Osoby, które pragną nauczyć się grać na tym klasycznym instrumencie już od samego początku powinny pomyśleć nauczycielu.

Zapraszamy do naszej szkoły muzycznej na naukę gry na fortepianie!

Gra na fortepianie dostarcza wielu wspaniałych chwil. Instrument ten jest niestety drogi i często jego zakup okazuje się niemożliwy ze względów finansowych. Jednak istnieje wiele szkół, które oferują naukę gry oraz dysponują własnymi niezbędnymi akcesoriami oraz wykwalifikowaną kadra nauczycielską, my również jesteśmy zespołem szkół muzycznych, który posiada wykształconych nauczycieli od fortepianu. Taka opcja jest już zdecydowanie tańsza, więc praktycznie każdy może sobie pozwolić na takie rozwiązanie. Również rodzice, którzy chcieliby, aby ich dziecko zainteresowało się muzyką mogą wybrać właśnie taką alternatywę. Być może w młody człowiek również w późniejszym życiu będzie chciał kontynuować tą wspaniałą przygodę. Jest to bardzo dobra ścieżka rozwoju, która daje również możliwość pracy zarobkowej właśnie w tym kierunku.

Każda osoba stawiająca sobie pytanie jak grać na fortepianie powinna sprawdzić swoje możliwości finansowe. W pewnym momencie każdy chciałby posiadać swój własny instrument. Nie warto go jednak kupować już na samym początku gdyż istnieje ryzyko, że gra na nim nie przypadnie nam do gustu. Była by to oczywista strata pieniędzy. Początkujący muzyk powinien, więc poćwiczyć pod okiem fachowca. Już kilka lekcji da odpowiedź czy ten instrument to jest to.

Jak wygląda nauka?

fortepian

Warto również zwrócić uwagę jak przebiega nauka gry na fortepianie. Na początku uczeń poznaje poszczególne dźwięki oraz uczy się koordynacji ruchowej. Aby grać płynnie należy mieć ten element bardzo dobrze opanowany. Kolejnym krokiem jest próba grania prostych melodii. Dodaje to początkującej osobie pewności siebie oraz pozwala poczuć się jak prawdziwy muzyk. Ostatnim etapie jest ćwiczenie płynnego grania bez spoglądania na poszczególne klawisze. Wymaga to sporo wprawy jednak, jeżeli ktoś opanował solidnie poprzednie informacje ten krok nie powinien stanowić już żadnego problemu.

Grać na instrumentach mogą osoby w każdym wieku. Jednak systematyczne lekcje już od najmłodszych lat dają możliwość uzyskania perfekcji w tej dziedzinie. Jeżeli pozwalają na to możliwości finansowe rodzice powinni zachęcać dziecko do takiej aktywności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *